Renginio „Baikerių naktys“ organizatorius E.Matukevičius: „Baikeriai galvas skaldo tik filmuose“

2010 05 27

 

Baikerių klubo „Forever Free MCC“ prezidentas Eduardas Matukevičius jau trečius metus organizuoja tradicinį renginį „Baikerių naktys“. Šį šeštadienį prekybos miestelyje „Urmas“ vyksiančiame renginyje jis tikisi sulaukti daugiau kaip 600 dalyvių.

 

Organizatorių nuotr.  / Baikeris Eduardas Matukevičius

 

Interviu pašnekovas paneigė vis dar stipriai paplitusį mitą apie baikerių agresyvumą ir kitokius stereotipus.

 

Kodėl žmonės tampa baikeriais? Kas juos traukia? Kaip jūs pats susidomėjote šia veikla, kas jus sužavėjo?

Būti baikeriu – ne tik hobi, tai yra pašaukimas. Pirmiausia atsiranda motociklas, paskui draugai, kuriuos vienija tos pačios mintys, idėjos, atsiranda betarpiškas bendravimas. Taip keletas žmonių su motociklais jau sudaro baikerių kolektyvą. Aš savo pirmąjį motociklą nusipirkau dar 2000 m., tai buvo „Suzuki Savage“. Po dvejų metų įkūrėme klubą.

Tikri baikeriai ne tik šiaip sau „važinėjasi“ motociklais, bet ir daug keliauja. Važiuoja dažniausiai nedidelės grupės, iki 15 žmonių. Tokia savotiška nedidelė bendruomenė, bendraminčiai. Tos kelionės – vienas iš patraukliausių baikerio gyvenimo būdo „atributų“. Kelionės būna netrumpos – esame aplankę Monaką, Kroatiją.

Apibūdinant trumpai, baikeris – tai žmogus, kuris turi motociklą ir gyvena su juo susijusį gyvenimo būdą.

Apie baikerius sklando daug įvairiausių mitų. Kurie iš jų teisingi?

Na, mitų yra įvairių, bet baikeriai tik filmuose nemokamai pietauja kavinėje, skaldo galvas ir panašiai. Iš esmės tai yra normalūs žmonės – verslininkai, įmonių savininkai, vadybininkai – kurie normaliai gyvena. Tiesiog vienų pomėgis yra žaisti krepšinį, kitų – žvejoti, o baikerių – judėti visur ant motociklo...

Kokia veikla užsiima jūsų klubas, kokiuose renginiuose dalyvauja?

Klubas organizuoja keliones, išvykas, be to, turi metų renginį „Baikerių naktys“, kuri šiemet prasidės susirinkimu „Urmo“ prekybos miestelyje, o paskui visi pajudės į Jadagonis, kur jų lauks Povilas Meškėla, Rojaus Tūzai, Jeronimas Milius ir kitos žvaigždės bei nuostabi baikerių naktis.

Šiaip klubas dalyvauja visuose baikerių renginiuose. Baikerių klubai tarpusavyje bendrauja, jų nariai gerai sutaria, draugauja.

Tą pačią dieną „Urmo“ prekybos miestelyje kaip tik vyks tarptautinis senturgis „Laiko ratu“. Ar baikeriams įdomūs antikvariniai daiktai?

Taip, baikeriai mėgsta laiko patikrintus, originalius, išskirtinius daiktus. Tai yra dalis mūsų gyvenimo filosofijos. Beje, tarp baikerių yra ir nemažai senovinių daiktų kolekcionierių. Todėl manau, kad daugelis iš mūsų užsuks į sendaikčių turgų pasižvalgyti. Apskritai esame patenkinti, kad šiemet rinksimės ne prie Kauno pilies, o „Urme“. Tikiuosi, kad į čia esančią aikštelę sutilps visi norintys dalyvauti.

Svarbi informacija

Į prekybos miestelį „Urmas“ baikeriai pradės rinktis šeštadienį, gegužės 29 d., 12 val. Sutikimo proga (nuo 13 iki 14 val.) kiekvienam baikeriui prekybos miestelis dovanos po 10 litrų benzino, taip pat pirmą kartą organizuoja „čioperių“ mini dragą, kurio prizinis fondas – 5000 litų.

 

Publikuota: 2010 gegužės 27d. 19:23 15min.lt